Obecny kryzys energetyczny stanowi coraz poważniejszy problem dla przedsiębiorstw w różnych sektorach rynku. Phillips-Medisize reaguje na to wyzwanie w ramach długofalowej, przemyślanej strategii. Naszym celem jest zwiększenie efektywności energetycznej, która jest komponentem naszej strategii na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Wyzwania związane z kryzysem energetycznym
Kryzys energetyczny staje się coraz większym wyzwaniem w wymiarze światowym. To spory kłopot zarówno dla gospodarstw domowych, jak i dla firm. Wraz z towarzyszącym mu kryzysem gospodarczym, dotyka wielu sfer codziennego życia. W odpowiedzi podejmowane są działania mające chronić odbiorców energii i ograniczać skutki rekordowych cen. Dużą rolę do odegrania mają także długofalowe inicjatywy podejmowane na poziomie przedsiębiorstw.
Zwiększenie efektywności energetycznej o 15%
Jedną z fundamentalnych zasad, na których opiera się działalność Phillips-Medisize, jest poszanowanie dobrostanu środowiska naturalnego. Dążymy do ograniczania w jak największym stopniu skutków produkcji dla środowiska naturalnego i wytwarzania produktów przy jak najmniejszym zużyciu zasobów. Podejmujemy również zakrojone na szeroką skalę działania na rzecz ochrony przyrody.
W związku z narastającymi od lat wyzwaniami związanymi z dostępnością źródeł energii, postanowiliśmy wdrożyć długofalową strategię. Realizujemy ją, dążąc do zwiększenia efektywności energetycznej o 15% do 2030 roku. Jednocześnie obniżamy emisję gazów cieplarnianych. Także w tym obszarze nasz cel wynosi 15%. Dzięki racjonalnemu wykorzystywaniu energii Phillips-Medisize działa coraz oszczędniej i wydajniej, mając na uwadze potrzebę ograniczania wykorzystywanych zasobów energii.
W trosce o dobrostan środowiska naturalnego
Działania służące oszczędzaniu energii podejmujemy już na etapie projektowania produktów. Sprawdzamy, czy do realizacji poszczególnych projektów można wykorzystać materiały, które mogą zostać poddane recyklingowi. Staramy się także ograniczać liczbę komponentów. Z kolei w trakcie procesu produkcji dbamy, by emisja dwutlenku węgla była możliwie najniższa. Ograniczamy również zużycie wody.
Wiele naszych zakładów posiada certyfikat ISO 14001. Zależy nam na utrzymaniu pozycji światowego lidera w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Obrany przez nas kierunek w zakresie zwiększania efektywności energetycznej wpisuje się w to strategicznie ważne założenie. W obliczu kryzysu energetycznego osiągnięcie celu, jaki sobie wyznaczyliśmy, nabiera szczególnego znaczenia. Jego realizacja będzie miała bowiem pozytywne skutki dla środowiska naturalnego.