Specjaliści Phillips-Medisize tworzą innowacyjne produkty, które pomagają ludziom cieszyć się zdrowszym, aktywnym i bardziej produktywnym życiem. W naszej pracy kierujemy się zbiorem określonych wartości. Dlatego też nasze innowacje opracowujemy zgodnie z zasadami, których celem jest poszanowanie dobrostanu środowiska naturalnego.
Polityka zrównoważonego rozwoju
Phillips-Medisize to światowy lider w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Dbając o środowisko naturalne, dążymy do zmniejszania zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych, zwiększania efektywności energetycznej oraz upowszechniania recyklingu. Odwołujemy się do zasad partnerstwa społecznego, podejmując działania na rzecz ochrony przyrody i promocji edukacji ekologicznej. Wspiera nas w tym korporacyjna polityka Grupy KOCH INDUSTRIES, której jesteśmy częścią.
Nasze produkty powstają w oparciu o zrównoważone rozwiązania i praktyki służące ochronie środowiska. Na przykład w ramach Grupy Molex funkcjonuje korporacyjna polityka w zakresie ochrony środowiska i BHP, a wiele zakładów produkcyjnych posiada certyfikat ISO 14001. Naszym głównym celem jest wytwarzanie produktów przy jak najmniejszym zużyciu zasobów. Do 2030 roku chcemy także zwiększyć poziom efektywności energetycznej Grupy o 15% oraz – również o 15% – obniżyć poziom emisji gazów cieplarnianych.
Praktyczne działania Phillips-Medisize
Praktycznym przykładem realizacji naszej polityki jest inteligentny autowstrzykiwacz Aria. To wydajne i wygodne w obsłudze urządzenie, wpisujące się w trend ochrony środowiska. Do produkcji kasety, w której znajduje się strzykawka, potrzeba mniej materiału niż w przypadku innych rozwiązań tego typu. Dzięki temu podczas wytwarzania autowstrzykiwacza powstaje mniej odpadów. Doskonalimy także cykl życia naszych pozostałych produktów, w takich obszarach jak materiały konstrukcyjne, proces produkcji, transport, użytkowanie i utylizacja.
Inne przykłady prośrodowiskowych działań Grupy:
- w 2019 roku Grupa KOCH odzyskała aż 91% odpadów okołoprodukcyjnych, a w latach 2012-2019 ilość odpadów okołoprodukcyjnych zmniejszono o 53%,
- recykling – podejmujemy różnorodne działania, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości odzysku papieru i tektury,
- zapobieganie zanieczyszczeniu – od 2012 roku wdrożyliśmy ponad 1 000 inicjatyw służących realizacji tego celu, takich jak np. zmiany w designie produktów i procesach produkcyjnych,
- nowe technologie – w ramach Grupy stosujemy innowacje technologiczne, które na przykład są w stanie wykryć nieszczelność instalacji i zapobiec wyciekowi zanieczyszczeń.
Zgodność z normami i przepisami
W Phillips-Medisize Polska dokładamy wszelkich starań, by działalność powstającego w Siemianowicach Śląskich zakładu wiązała się z jak najniższym negatywnym wpływem na środowisko. Prace budowlane prowadzone są zgodnie z odpowiednimi przepisami i normami. Zachowujemy wszystkie niezbędne środki ostrożności. Stosujemy zabezpieczenia przed zanieczyszczeniem powietrza pyłami i gazami, zagrożeniami związanymi z wyciekiem substancji niebezpiecznych oraz ryzykiem powstania pożaru.