Odpowiednio wykwalifikowani pracownicy stanowią gwarancję sukcesu Phillips-Medisize na rynku farmaceutyczno-medycznym. Dlatego też przywiązujemy ogromną wagę do polityki w obszarze human resources oraz inwestycji w kapitał ludzki. Tworzymy również ścieżki rozwoju kariery, które otwierają przed naszymi pracownikami możliwości awansu zawodowego.
Inwestycja w zawodową przyszłość
Stałe podnoszenie poziomu kompetencji zawodowych naszego zespołu umożliwia maksymalizację jego potencjału. Phillips-Medisize, dzięki pracom działów HR i Talent Solutions, zapewnia pracownikom wszystkich szczebli liczne kursy, szkolenia i programy rozwoju. Polityka ta wpisuje się w wartości zdefiniowane w filozofii Market-Based Management (MBM®) stworzonej przez Charlesa Kocha, założyciela KOCH INDUSTRIES. Kluczowe znaczenie wśród nich mają Wiedza, Transformacja i Samorealizacja, wzmacniające nasz potencjał innowacyjności.
Zasadniczą rolę w obszarze human resources odgrywają ścieżki rozwoju kariery przygotowywane przez pracowników działu HR. Są one dostosowywane do zmieniających się wyzwań na rynku pracy. Na poziomie indywidualnym powstają w oparciu o ocenę okresową oraz ewaluację naszych pracowników. Z kolei na poziomie organizacji ścieżki rozwoju kariery są tworzone według zasad zawartych w globalnym Programie Rozwoju Phillips-Medisize. Idea programu jest jasna – skorzystanie ze ścieżki rozwoju kariery to inwestycja pracownika w zawodową przyszłość.
Program rozwoju dla wszystkich pracowników
Program Rozwoju obejmuje pracowników od poziomu hali produkcyjnej aż do stanowisk kierowniczych. W jego ramach odpowiednio przeszkolony kierownik, na zasadzie indywidualnego podejścia, wspiera proces rozwoju pracownika. Na początku dokonywany jest przegląd i ocena aktualnego poziomu kompetencji. Następnie pracownik otrzymuje zadanie rozwoju kompetencji w 2-3 kluczowych obszarach, w drodze szkoleń rekomendowanych przez przełożonego. Ostatni etap to ewaluacja postępów wykonanych w trakcie programu.
Z punktu widzenia pracownika, Program Rozwoju rozpoczyna się od wypełnienia formularza, w którym ocenia on aktualny poziom swoich kompetencji w skali 1-5. Kolejny etap to rozmowa z przełożonym, wskazującym kompetencje, które należy rozwinąć oraz rodzaj szkolenia, jaki umożliwi osiągnięcie tego celu. W miarę postępów procesu, pracownik stosuje nabywane umiejętności w pracy. Ostatnim etapem jest ocena rezultatów – jeśli cel został zrealizowany, przełożony i pracownik ustalają kolejny obszar (lub obszary) rozwijania kompetencji.
Szansa na awans zawodowy
Program Rozwoju Phillips-Medisize jest na bieżąco aktualizowany i dostosowywany do potrzeb pracowników, wyzwań rynku oraz sytuacji firmy na poziomie organizacyjnym. Umożliwia rozwijanie kompetencji docelowych, otwierających drogę do kolejnych szczebli kariery. W ten sposób indywidualny rozwój pracownika zostaje bezpośrednio powiązany z możliwością awansu. Rozwijanie i nabywanie nowych kompetencji to droga nie tylko do awansu w strukturach Phillips-Medisize, ale także w strukturach Molex oraz KOCH INDUSTRIES, z którymi tworzymy wspólną, globalną grupę.